Пошук
0
Час роботи:
пн-пт з 9:00 до 18:00

КОРИСНІ ПОРАДИ
ПО ДОГЛЯДУ ЗА ВЗУТТЯМ

Рекомендується доглядати за взуттям не рідше двох разів на тиждень, тому що щодня при одягненні взуття воно піддається шкідливим діям ззовні: бруд, пил, вода, перепади температур, у тому числі мороз. І якщо не забезпечити взуттю правильну експлуатацію і необхідний догляд, то навіть найякісніше взуття швидко втратить зовнішній вигляд. Не можна знімати взуття, наступаючи на задник. Надівати взуття слід тільки за допомогою ріжка. Догляд за взуттям включає: очищення, сушку, чищення, поліровку, просочення.

Очищення взуття

Сильно забруднене взуття швидко промивають холодною водою(за півхвилини - хвилину), щоб волога не потрапила всередину. Просто брудне взуття очищують від бруду щіткою або витирають вологою, а потім сухою фланелевою або іншою м'якою тканиною. Не можна прати шкіряне взуття в пральній машині, а також використати миючі засоби, що містять хлорний вибілювач.

Взуття з нубука або замші чистять в сухому стані, використовуючи для видалення бруду спеціальні щітки, іноді щітки доповнюють гумками. Видаляючи забруднення такими щітками, можна добитися охайного виду взуття, ворсистості нубука(замша). Бруд з підошви і каблука видаляють вологою фланелевою тканиною.

Сушка взуття

Взуття сушать при кімнатній температурі. Не можна для цих цілей використовувати батарею, нагрівальні прилади, інші опалювальні пристрої, фени. Для збереження форми мокре взуття набивають папером або використовують для цього спеціальні засоби. Щоб, висихаючи, мокрі туфлі не затверділи, їх можна намазати вазеліном, коли вони висохнуть, а, через декілька годин, - відповідним кремом й розтерти щіткою.

Якщо шкіряне взуття сильно намокнуло, його треба витерти насухо м'якою ганчіркою. Валянки сушать при температурі не вище 90С, фетрове взуття - не вище 50С. Краще мати на сезон дві пари взуття, щоб сире взуття могло просохнути природним шляхом при кімнатній температурі. Гумове взуття необхідно дезинфікувати зсередини і стирати устілки. Для будь-якого виду взуття чисті вкладні устілки сприятимуть подовженню терміну її експлуатації.

Чищення взуття

Взуття чистять, прийшовши з вулиці, а не перед тим, як вийти з будинку. Перед використанням будь-якого засобу по догляду за взуттям слід вивчити інструкцію по застосуванню. Чистячий засіб(крем, гель та ін.) наносять на поверхню сухого взуття щіткою або губкою, розподіляючи його рівномірно по усій поверхні шкіри. Необхідно дати засобу вбратися і висохнути(приблизно 5-30 хвилин).

Зрідка шкіряне взуття треба мити теплою водою з милом для видалення шарів бруду і старого крему. Восени і взимку шкіряне взуття необхідно щодня змащувати кремом. Це пояснюється тим, що часте змазування кремом збільшує термін служби взуття, і вона довше зберігає м'якість і еластичність, тому що менше намокає. Швидке старіння шкіряного взуття походить від зміни намокання і висихання. Для нанесення крему різного кольору можна скористатися такими, що відслужили свій термін зубними щітками. Для чищення світлого взуття слід використати безбарвні засоби по догляду. Змащувати взуття з м'якої шкіри вазеліном, дитячим кремом або соняшниковою олією не можна, тому що від цих мастил шкіра потьмяніє.

Для замшевого взуття або взуття з нубука ми пропонуємо просочення, аерозолі, гумки, креми саме для такого взуття. Після видалення бруду поверхню замшевого взуття можна потерти каменем для чищення замші або обробити спеціальним засобом по догляду, дати висохнути, після чого обробити взуття щіткою тільки в одному напрямі. Замшу не варто змочувати водою, оскільки можна зіпсувати матеріал. Раз на місяць замшу обробляють вологовідштовхуючим засобом, оскільки цей матеріал дуже сприйнятливий до вологи. Місця замшевого взуття, що сильно залисніли, чистять кухарською сіллю, м'якишем свіжого білого хліба, бічною поверхнею нової сірникової коробки. Ворс на замші розправляється, коли взуття тримають над киплячою водою. Взуття з коричневої замші можна почистити кавовою гущею, а після висихання - почистити сухою щіткою. Щоб поліпшити зовнішній вигляд старого замшевого взуття чорного кольору, його можна підкоптити над свічкою, що горить.

Взуття з синтетичних і текстильних матеріалів обережно чиститься м'якою губкою. Спортивне взуття з синтетичних матеріалів преться руками теплою( 35С) водою і господарським милом за допомогою м'якої щітки, а після прання взуття ретельно прополіскується водою. При відповідному ярличку на взутті використовується машинне прання в делікатному режимі. Не можна застосовувати для прання такого взуття миючі засоби, що містять хлорний вибілювач. Для надання блиску новому взуттю його протирають шматком лимону і обробляють оксамиткою. Внутрішню поверхню взуття обробляють дезинфікуючим засобом для відвертання пітливості ніг і виникнення грибкових захворювань. Догляд за підошвою взуття полягає в змазуванні її олією або спеціальними засобами для підошов, після чого вона залишиться пружною і прослужить тривалий час. Особливо треба проводити цю процедуру після контакту взуття з вологою(у дощ).

Поліровка взуття

Для поліровки взуття(надання блиску і яскравості кольору) використовують крем, віск, аерозолі, губки з нанесенням. Засіб наносять і полірують за допомогою щітки(прийнятніше з натурального ворсу), а також спеціальною тканиною для поліровки. Для ідеальної поліровки взуття використовують воду. Її невелику кількість треба крапнути на взуття, змащене кремом, а потім бавовняною тканиною круговими рухами полірувати взуття, обмотавши тканину навколо пальця. Після цього зі взуття м'якою щіткою видаляють дрібні частки, що перешкоджають блиску.

Просочення взуття

Просочення взуття робиться за допомогою водовідштовхувальних засобів. Крім того, майже завжди крем, гелі, віск для чищення і поліровки взуття є одночасно і водовідштовхувальними засобами.

Догляд за сумками

Догляд за сумками з натуральної шкіри: Слід протирати ватним тампоном, змоченим в мильному розчині. Після цього протерти сумку м'якою фланелевою ганчірочкою. Чистити сумки рекомендується губкою з нанесенням на неї безбарвного взуттєвого крему або воску. За 20-30 хвилин треба протерти сумку м'якою фланелевою ганчірочкою. Догляд за сумками з лакових шкір: Сумки з лакових шкір чистяться м'якою ганчірочкою за допомогою спеціальних рідин. Щоб уникнути потріскування лакової шкіри рекомендується змащувати сумку гліцерином.

Уход за сумками из лаковых кож: Сумки из лаковых кож чистятся мягкой тряпочкой с помощью специальных жидкостей. Во избежание потрескивания лаковой кожи рекомендуется смазывать сумку глицерином.

Догляд за сумками із замші(нубука) : Для чищення сумок із замші(нубука) рекомендується використати спиртові рідини, змішані з барвниками. Також можна користуватися спеціальними аерозолями для замші.

Догляд за сумками з штучної шкіри: Сумки з штучної шкіри протирають ватним тампоном або м'якою губкою, змоченою в миючому розчині. Залишки миючого засобу віддаляються вологою ганчірочкою, а потім сумка протирається насухо бавовняною тканиною. Рекомендується використати губки з силіконовим просоченням для надання блиску сумці та її пом'якшення. Плями на замшевій сумці можна видалити тертям їх хлібним м'якишем.

Сумки з натуральної або штучної шкіри не тверднутимуть на холоді, якщо заздалегідь змастити їх вазеліном і натерти ганчірочкою. Біла шкіряна сумка набуде вигляду нової, якщо натерти її сумішшю свіжого молока зі збитим білком. Плями від губної помади на шкіряній сумці можна видалити, натерши їх шматком тканини, змоченої спиртом, а від чорнила або кулькової ручки - лимонним соком. Шкіряні сумки чистять зовні і усередині ватою, змоченою бензином. Після висихання змащують безбарвним кремом і натирають тканиною. Відновити привабливий вигляд шкіряної сумки можна, протерши шкіру розрізаною цибулиною. Коли цибуля стане брудною, зрізати верхній шар і продовжити чистити, потім натерти чистою ганчірочкою до блиску.

З повагою, Alex Bell

Замовлення в один клік

Кешбек нараховується у вигляді бонусів на рахунок учасника програми лояльності:

1) Баланс можна перевірити в особистому кабінеті

2) Накопиченими бонусами можна оплатити товар згідно з Програмою Лояльності